16 april 2025

Nieuwe subsidieronde EKOO opent op 6 mei 2025

Ondernemers en onderzoekers kunnen subsidie aanvragen via de regeling EKOO. De subsidie is onder andere bedoeld voor samenwerkingsverbanden die zich richten op circulaire toepassingen in woningen, kantoren, betonnen bruggen, viaducten en wegverhardingen.
14 april 2025

Dashboard online met eerste meting Monitor Nationale Aanpak Biobased Bouwen

Hoe groot is het aandeel biobased bouwmaterialen in de woningbouw in Nederland? Op 14 april zijn de eerste cijfers gepubliceerd van de Monitor Nationale Aanpak Biobased Bouwen (NABB). De cijfers in het dashboard geven een eerste indruk van de teelt, verwerking en toepassing van biobased materialen in woningnieuwbouw in het laatste kwartaal van 2024.
10 april 2025

RVB start bouw circulair en biobased rijkskantoor in Assen

De bouw van één van de duurzaamste rijkskantoren is onlangs gestart. Gebouw Mandemaat 3 in Assen is een pilotproject voor het Rijksvastgoedbedrijf, waarbij voor het eerst de Routekaart verduurzamen in praktijk wordt gebracht.
7 april 2025

Stakeholderbijeenkomsten over de nieuwe circulaire economie doelen

Het Programmabureau Circulaire Economie, onderdeel van het ministerie van IenW, zoekt input voor de nieuwe doelen voor de circulaire economie, en organiseert daarom stakeholderbijeenkomsten.
4 april 2025

Alco Otten verkozen tot Duurzame Docent MBO van het jaar

Alco Otten is docent Bouwkunde en projectleider AC Duurzaam bij het Alfa-college in Hoogeveen. Hij is een bevlogen ambassadeur voor circulariteit, duurzaamheid en SDG 's. Hij maakt zich samen met Smart Circulair en collega’s van andere MBO’s al enkele jaren hard om circulair en biobased bouwen te integreren in het MBO- en HBO-onderwijs.